Έκανε το καθήκον της επι του Ν.Ικονιου η ΑΕΚ.

Χωρίς να ζοριστεί ιδιαίτερα η πρωτοπόρος της κανονικής περιόδου της Futsal Superleague, ΑΕΚ, έκανε το καθήκον της, επικρατώντας ευκολότερα από ότι δείχνει το τελικό 4-0 της ομάδας του Ν.Ικονίου.

Το συγκρότημα του κ.Ζιάβα άργησε να λύσει το γόρδιο δεσμό της άμυνας των φιλοξενούμενων, καθώς το σκορ άνοιξε στο 16′ με γκολ του Σκουτέλη.

Οι φιλοξενούμενοι, που ευτύχησαν να έχουν σε πολύ καλή ημέρα τον τερματοφύλακα τους, κατόρθωσαν να παραμείνουν για αρκετό διάστημα κοντά στο σκορ και στην επανάληψη, όμως στο 29′ ο Δελλαπόρτας έκανε το 2-0, για να βάλει τις καρδιές των ανθρώπων της ΑΕΚ στη θέση τους, που έβλεπαν να περνάει ο χρόνος, αλλά να μην μπορούν να σιγουρεύουν τη νίκη.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους «κιτρινόμαυρους» να σημειώνουν δύο ακόμα γκολ, με δράστη τον Ασημακόπουλο στο 34′ και στο 38′ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Αξίζει να σημειωθεί οτι η «Ενωση» θα μπορούσε να είχε σημειώσει ακόμα περισσότερα γκολ, όμως στάθηκε άτυχη σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις όπου είχε δύο δοκάρια κι ένα χαμένο πέναλτι.